DISCIPLÍNY

Disciplíny pro které má spolek zpracovaná pravidla k 1.1. 2020:

Parkur

• Hobby závody 50 - 100 cm
  • Oficiální závody 80 - 140 cm

Drezura

• Hobby závody Z, L dle úloh ČBS
  • Oficiální závody Z, L, S dle úloh ČBS
  • Drezúrní kűr na hudbu

Working Equitation

Working Equitation je zaštiťován a závody jsou pořádané spolkem WEČR. Díky spolupráci s ČBS se konají soutěže otevřené pro jezdce bez udidla. Více o WE na www.wecr.cz, o spolupráci spolků ZDE.

Spolek připravuje pravidla pro westernové a dovednostní disciplíny. Každý kdo by nám chtěl pomoct a aktivně se těmto disciplínám bez udidla věnuje je vítán! Moc by nám to pomohlo :)

DĚLENÍ HODNOCENÍ:

•  koně startující pouze s nákrčním řemenem (nebo hůlkami).
  •  koně startující s bezudidlovou uzdečkou.

V případě, že se nesejde dostatečný počet startujících, bude hodnocení sloučeno. Povoleny jsou všechny typy bezudidlových uzdeček. Zakázaná jsou hackamore ramena s kovovým nánosníkem a hackamore ramena delší než 13 cm (Seznam povoleného a zakázaného uždění najdete ve všeobecných pravidlech).

Povoleno je startovat na holém koni, na jakémkoliv padu, bezkostrovém či kostrovém sedle i v dámském sedle.

VĚKOVÉ KATEGORIE JEZDCŮ:

• Děti 8 - 12 let včetně
  • Mladí junioři 13 - 16 let včetně
  • Starší junioři 17 - 21 let včetně
  • Senioři 22 - 50 let včetně
  • Legendy 51 let a více

VĚKOVÉ KATEGORIE KONÍ:

• Mladý kůň 2 - 4 roky - platí pro disciplíny na ruce
  • Mladý kůň 4 - 5 let - platí pro disciplíny pod sedlem

Na našich závodech nerozlišujeme plemena a velikost koně. Můžete startovat s poníky i chladnokrevníky.

Pravidla pro jednotlivé disciplíny najdete v menu pod záložkou DOKUMENTY.